קרם טיפולי לפסוריאזיס

פסוריאזיס נקראת גם ספחת (מחלת עור כרונית הנגרמת עקב דלקת שמקורה בפעילות יתר של מערכת החיסון בגוף).

תפקידה של מערכת החיסון בגופנו היא להגן על הגוף מפני חיידקים, אך אצל חולי פסוריאזיס המערכת החיסונית פעילה יתר על המידה וכך בעצם נגרמת הדלקת אשר מובילה למחלת הפסוריאזיס.

קיימים מספר סוגים שונים של פסוריאזיס אשר כל אחד מהם פוגע באזורים אחרים בגוף, וכל אחד נבדל מהשני הן באפיון המחלה והן בדרכי הטיפול בה.

תסמיני המחלה

חולי פסוריאזיס סובלים מתקופות בהן ישנה התפרצות של המחלה המופיעה בדרך כלל על העור בדמות נגעים המכוסים בקשקשת, עור יבש, אדמומיות, תחושת גרד וסדקים בעור. תסמיני המחלה מקשים על ההתנהלות היום יומית, במישור הפיזי וגם במישור הנפשי שכן ישנם מקרים בהם התסמינים מופיעים על חלקים חשופים בגוף.

גורמי המחלה הם:

  1. רקע גנטי.

  1. לעיתים, דלקות גרון מחמצן הסטרפטוקוקוס חוזרות ונשנות, תרופות פסיכיאטריות מסוימות ,דחק נפשי, מתח, סוכרת ועודף משקל .

הטיפול בפסוריאזיס

המחלה כאמור הינה מחלה כרונית לא מדבקת, אך ישנם מס' דרכים להקל על התסמינים,

טיפול במי ים המלח - אחד הטיפולים המוכרים ביותר הינו רחצה בים המלח אשר מימיו ידועים כעשירים במינרלים והשילוב בינם לבין קרני השמש נמצא כמשפיע באופן חיובי על הנגעים ויעיל מאוד לחולים במחלה.

הטיפול הנ"ל נמצא אפקטיבי כאשר הוא מתבצע במהלך שבועיים, שלושה רצופים של שהייה בים המלח.

טיפול פוטותרפי - שיטה יעילה ובטוחה המתבצעת ע"י טיפול בקרני אור (UVׂ) באמצעותם מדמים את קרני השמש בתהליך קבוע ומבוקר. תהליך זה מתבצע בבתי חולים או מרפאות ייעודיות ומצריך אשפוז למספר ימים.

קרמים ייעודיים לפסוריאזיס

קרם טיפולי לפסוריאזיס - סוג טיפול זה מתאים בעיקר לחולים אשר סוג הפסוריאזיס שלהם לא מפושט. השימוש בתכשיר קרם טיפולי לפסוריאזיס מרגיע ומלחח את העור, ומסייע בתחושת הקלה בנגעים הקיימים בעור.

יתרון בולט בשימוש בתכשיר קרם טיפולי לפסוריאזיס הוא שניתן למרוח אותו ולהרגיש הקלה מיידית בתסמינים וכל זאת ללא צורך בשינוי שגרת החיים היום יומית.

שלושת התכשירים המומלצים ביותר בעלי הוכחות מדעיות הינם:

  1. הקרם הטבעי האמבולנס, הקרוי בפי כולם, "d.herbal medi - calm cream forte" - תפקידו להקל על בעיית גרד והאדמומיות האטופית בתסמיני פסוריאזיס.

  1. התכשיר השני, "refiner" - מכיל סינרגיה מושלמת של חמאות בוטניות ,אשר מפחיתים בצורה משמעותית ומהירה ביותר של תסמיני היובש הנגרמים עקב אותם גלדים או קשקשי העור הנלווים לבעיית הפסוריאזיס.

  1. "הצהובה המסכה"המכונה בפי כל, "herbal medi calm forte cream mask" - הינה מסכת קרם רכה, המכילה מרכיבים טבעיים כמו: שמן אובלפיחה בריכוז גבוה, שמן הקנאביס, סנטלה אסיאתיקה, אלה תורמים להפחתת נראות בעיית הפסוריאזיס העורי. התכשיר נמרח כל לילה בשכבה דקה ובשילוב יום יומי עם תכשיר מס' 1 ומס' 2 .

בהצלחה!